From the late winter avacadopocalypse to the mid-spring avacadolanche. Six weeks ago, one avacado cost $3-5, now they’re 3 for $5. We’ve ended up with so many ripe ones that I’m having to eat them for lunch so they don’t go to waste. There go my house purcahsing dreams.

Yorrike @yorrike